Môj príbeh

ako to bolo u mňa

Milujem šport v prírode.
Ak by som sa mala pár vetami popísať, tak som žena v neustálom pohybe. Šport je mojou základňou a dennodennou záležitosťou. Vyrastala som na basketbale, tenise a lyžovaní. Neskôr po operácii kolena prišli ďalšie individuálne športy ako jazdenie na koni, beh v prírode, korčulovanie.  Avšak priešiel pád z koňa a zlomenina stavca a vysunutie 2 platničiek v krížovej časti. 3 mesiace som nosila korzet a nesmela si sadnúť, len ležať a stáť. Ale dalo sa na to navyknúť. Zrehabilitovala som sa hlavne plávaním, cvičením pod dohľadom fyzioterapeuta a chôdzou. Skúšala som beh a opätovne sa vrátiť k jazdeniu, ale všetky nárazové športy mi spôsobovali bolesť a začala som hľadať statickejšie športy. Jóga je fajn, avšak je väčšinou vo vnútri. 

Raz ma kamarátka presvedčila zúčastniť sa jednej walkovačky (niekoľko hodinové chodenie s využitím Nordic Walking palíc). Najprv som si hovorila, veď to je pre starých, bude to nudné a pomalé. Avšak aj toto 3 hod. stretnutie s príjemnými ľuďmi v krásnej jesennej prírode mi začalo vŕtať v hlave, že nie je to až také zlé.

Potom prišiel workshop Nordic Walkingu v zasneženej krajine, kde som sa oboznámila s technikou športu, stretla kopec nových príjemných aktívnych ľudí a celá táto komunita ma presvedčila, že je to super šport a aktivita, ktorej sa môžem naplno venovať.

Niekto sa ma raz spýtal, že „aká práca by Ťa bavila“? Mojou odpoveďou bolo najprv: „Taká, ktorá je niekde vonku“ a následnou odpoveďou bolo, že v rámci businessu aj čokoľvek, čo je spojené s inováciou a nejakým vylepšovaním procesov. Uvedomila som si, že mám možnosť implementovať NW do svojho života a pomôcť ďalším mojim známym a mojim zákazníkom pri ich ťažkostiach. Alebo ich dostať či už len na chvíľu do prírody. Urobila som si certifikáciu Inštruktora NW, potom trénersky kurz I.stupňa, aby som to mohla poriadne a kvalitne rozbehnúť. Takto som sa stala členom NW komunity, ktorá mi pomáha sa neustále vzdelávať, mám sa na koho obrátiť o radu, či výmenu skúseností.

Chôdza s paličkami nádherne spája ľudí, ktorí spoločne zažijú spolu veľa zábavy, vtipných otázok typu „načo máte tie paličky, veď nie je zima?! 

Teším sa na Teba!

Píš, volaj, mailuj.