Pre tehuľky

Ahoj!

Som rada, že uvažuješ nad Nordic Walkingom.  Zatiaľ neviem, čo je Tvojou motiváciou  k tejto aktívnej chôdze. Verím, že čoskoro sa dozviem. Môžem však vychádzať zo skúsenosti a motivačných prvkov ostatných budúcich mamičiek, ktoré sa na mňa obrátili. Čím vyššie štádium tehotenstva tým väčšie BOLESTI CHRBTA, DÝCHAVIČNOSŤ, KŔČOVÉ ŽILY, NADÚVANIE A ZÁPCHA, ZÁVRATE, OPUCH DOLNÝCH KONČATÍN.

Keď som bola ja tehotná, chcela som si najprv udržať figúru a tak som využívala rýchlu chôdzu, vtedy netušiac že je nejaký Nordic Walking. Bruško sa stále zväčšovalo a tlaky boli všetkými smermi, lebo po narodení mala dcérka 4,5kg a 55cm! A keď som mala možnosť, vždy som si našla nejakú krásnu prírodnú lokalitu a šla chodiť.  Teraz viem, že pre Teba ako budúcu mamičku to môže byť jeden z preferovaných športov, ktorý pokolíše chôdzou ešte nenarodené bábätko, správnou technikou si vyrovnáš chrbát a tak eliminuješ bolesti a zároveň sa stretneš s novými mamičkami, s ktorými si môžeš pri pohybe pokecať. To je na tom to krásne, že viacero vecí a úplne v pohode a bez veľkej námahy.

Chce to len prísť na konktrétne miesto a začať.

Čo týmto športom získaš?
  • Môžeš začať hneď od ranného štádia tehotenstva
  • Eliminuješ ťažkosti spojené s tehotenstvom
  • Svoje telo budeš udržiavať v kondícii
  • Budeš pracovať na spevňovaní podbrušných svalov
  • Udržíš si optimálnu váhu
  • Budeš v prírode
  • Osobne spoznáš tehotenskú komunitu

Referencie

Som mamina 12 ročného  Jakuba a 10 ročnej Lucky – obaja sú aktívnymi lyžiarmi už 5 rokov. Tretieho chlapca nosím pod srdcom, momentálne som v 32. tt. Katku som stretla koncom mája, kde spolu s nadšencami „oddychovali“ na Železnej studničke. Keď zistila, že čakám bábätko, spýtala sa, či by som nechcela vyskúšať Nordic Walking pre tehotné. Nakoľko denne chodím s našou poľovnou fenkou do lesa, bola som rada, že môžem popri venčeniu urobiť niečo aj pre seba. Najskôr som neočakávala nejaké  zázraky. Viete, trošku som bola skeptická, ako prechádzka po lese môže pomocť môjmu chrbtu, ktorý ma často bolieval a začali mi napúchať  nohy. S váhou, ku ktorej som sa dostala v tom čase v 24 tt. A takisto s váhou, ktorá bola už vtedy oveľa vyššia, ako som mala pri pôrode oboch detí. Je to úžasný pocit prejsť cca 5-6km. Žiaden strach, to bolo ale aj s prestávkami a koláčikom. 🙂 Paličky mi poskytli oporu a istotu v chôdzi, že nehrozí mi žiaden pád. Dohľad skúsenej Katky zaistil správne držanie tela, správne dýchanie a zároveň som mohla vnímať energiu, ktorú som pri prechádzke lesom získavala. A bonusom bolo, že som spoznala ďalšie dievčatá. Teraz si prechádzku bez paličiek už ani neviem predstaviť. I keď momentálne oddychujem na dovolenke, veľmi sa teším naspäť do lesa a verím, že po pôrode sa budú tieto aktívne výlety v nosiči páčiť aj nášmu Alexovi.
Lucia

Evka

Evka  bola v tom čase v 8. mesiaci tehotenstva.  Šport a tanec sú jej vášňou, takže bola v kondícii a mohla si dovoliť tempo. Pozri si video ako ona vníma nordic walking. 

@slovakbabybox

 

 

Poď si to vyskúšať!

Aký je postup?

 

Pre každého je ideálne si prejsť takým úvodom nordic walkingu, preto odporúčam najprv aby každý absolvoval buď Minikurz, ktorý je v skupine ľudí, alebo individuálnu hodinu.

Minikurz

30,-EUR

Sú to 2 hodiny v skupine asi 10 ľudí takého úvodu do Nordic Walking. Ako to prebieha? Najprv si vysvetlíme a ukážeme čo je nordic walking a aj odlišnosť od trekkingu. Vysvetlíme si správne držanie tela a aktívny postoj. Aj si odmeriame ako Ty rovno stojíš. 🙂  Dáme si rozcvičku - jemné cviky.  A dáme sa do chôdze. Postupne prejdeme určitými fázami, aby si si postupne osvojila techniku s paličkami. Tie ti požičiam a potom si ich môžeš u mňa aj kúpiť, mám rôzne typy. Tempo budem prispôsobovať skupine. Prejdeme pár km, urobíme si nejaké stabilizačné a aj zábavné cviky v dvojiciach a v skupine. Na záver dáme strečing. A zhodnotíme dojmy a dohodneme si termín na ďalšie tréningy.

Verím, že aj Ty prídeš domov nabitá novými vedomosťami, novou energiou a pohodou tak ako ostatné tehuľky, ktoré to pred Tebou vyskúšali.

Ak preferuješ byť radšej sama, pozri  INDIVIDUÁLNU HODINU.

Individuálka

45,-EUR

Úvod do Nordic walking môžeš získať aj individuálnou hodinou, v trvaní 2 hod. Využíva sa to vtedy, ak nechceš sa nikomu prispôsobovať, alebo máš špecifické požiadavky alebo chceš ísť si svojim tempom. Priebeh hodiny bude to isté ako na MINIKURZE, ale v kratšom čase zamerané len na Teba. Viem Ti vyhovieť aj lokalitou aj náročnosťou terénu, termínu a času. To je  tá VÝHODA individuálu. Prosím zavolaj mi alebo napíš mi mail, aby sme si dohodli konkrétny termín vyhovujúci pre obidve strany. 

Keď sa tehuľka cíti v poriadku, nie je Nordic Walking kontraindikácia. Ale napriek tomu každej tehuľke odporúčam skonzultovať to so svojim gynekológom. Povedz mu, že nebudeme robiť žiadne ťažké cviky, žiadne rýchle tempá a prehnané kopce. Je to chôdza v prírode, viacmenej po rovine.