Áhoj,

som rada, že uvažuješ nad Nordic Walkingom. Ale máš stále nevyjasnené, čo to je, či ti to pomôže, či to nie je len pre xx ročných.

Nie!  Nordic Walking je šport naozaj pre každého! Bez ohľadu na vek, pohlavie alebo telesnú zdatnosť. Za moje pôsobenie som sa zoznámila s rôznymi zákazníkmi a môžem povedať, čo človek to príbeh. Niekto má bolesti chrbta, lebo celý deň sedí v kancelárii. Mám mladých reaumatikov, ľudí po výmene kĺbu. Iný je po úraze a nechce chodiť do fitka a tak hľadá niečo nenáročné. Niekdo chce schudnúť, iný spevniť svalstvo, niekto len prevetrať myšlienky z práce. Mám ženy, mužov, starších, mladších. Všeho chuť.

Viem ti pomôcť, keď budem vedieť tvoj motív - ale to si potom osobne povieme.

Všeobecne vie Nordic Walking pomôcť  pri:

 • Bolesti chrbta
 • NW ako prevencia a podpora liečby rakoviny (nie len)
 • Kardiovaskulárny systém
 • Choroby pohybového aparátu a stavy po operáciach pohybového aparátu
 • Neurologické ochorenia
 • Problémy po operácii karcinómu prsníka
 • Diabetes 2.typu
 • Osteoporóza a artróza
 • Reuma
 • Astma, alergie, nízka imunita

Tak! Dovoľ mi pár vetami sa tu rozpísať, ako by mohol tebe Nordic walking pomôcť.

Hovoríš si, že to isté mi urobí klasická chôdza, že? Ideš na to dobre. Avšak pre bežnej chôdzi zapájaš iba svaly dolných končatín a horné máš s vysokou pravdepodobnosťou zasunuté vo vreckách. Pri Nordic walkingu zapojíš aj horné končatiny a tak naraz pracujú svaly nôh, ale aj chrbta a hrude, ktoré do činnosti uvádza intenzívny pohyb rúk s NW paličkami. Tak zapojíš  90% svalov tvojho tela, účinne sa zvyšuje efektivita krvného obehu i pľúc. A to je to, čím sa NW odlišuje od bežnej chôdze.

Ak je niekto po operácii, tak NW mu dodá potrebnú stabilitu a istotu a tiež sa odľahčia kosti a kĺby. Odporúčané je chodiť s paličkami tak skoro po operácii ako dovolí lekár. Skús spomenúť tvojmu lekárovi, že chceš aktívne vyskúšať NW a podľa typu operácie ťa lekár poučí, ktoré cviky a pohyby sú pre teba nevhodné. Určite najprv pôjdeme pomalým tempom a len krátke trate, podľa toho sa budeš cítiš.

Čo získaš?

 • SPEVNENÍŠ SVALY
  Ako som už písala, zapájaš 90% svalov svojho tela a pravidelným tréningom budeš cítiť, že celé telo je pevnejšie.
 • SCHUDNEŠ
  Pri bežnej chôdzi zapájaš iba svalstvo dolných končatín. Ak pridáme do pohybu aj hornú časť tela s NW paličikami, tak to Ti zaistí, že zapojíš 90% svalov Tvojho tela. Naraz pracujú svaly nôh, ale aj chrbta a hrude, ktoré do činnosti uvádza intenzívny pohyb rúk. Posilňujú sa vnútorné svaly hornej polovice tela, účinne sa zvyšuje efektivita krvného obehu i pľúc. A to je to, čím sa NW odlišuje od bežnej chôdze. Preto Tvoje telo sa mení celé, kompletne a Ty to možno až tak na váhe nevidíš ako na oblečení.
 • ZLEPŠÍŠ KONDÍCIU
  Vo všeobecnosti platí, že každý z nás by mal denne urobiť približne 10 000 krokov, aby mal dostatočnú pohybovú aktivitu pre svoje telo. Ak sa rozhodneš v daný deň pre Nordic walking, tak pri bežnom tempe za 90 min máš získaný tento denný limit. Neboj sa, nejdeme to robiť hneď na 1. tréningu. Začínať postupne, hlavne s osvojením správnej techniky a postoja. Častým tréningom sa postupne dostaneš do formy. Ideálne je mať 3 tréningy v týždni. Ak chceme spevniť telo, zaradíme aj posilňovacie cvičenia. Pre zvýšenie kondície si zvolíme náročnejší terén alebo kráčame s vyššou rýchlosťou. Najideálnejšia je trať, kde sa strieda rovina s kopcami, kde je 10 až 15% stúpanie. Vtedy zapájame viac svalov tela než pri behu a tiež spaľujeme viac ako pri behu. Pri chudnutí sa snažíme sledovať aj kalorický príjem a výdaj.
 • ZRELAXUJEŠ
  Tento šport neovplyvňuje ani počasie. Možeš ho praktizovať v lete - v zime aj v daždi. Nezáleží na teréne. Je potrebné si zobrať NW paličky a kráčať. Či už v lese, v sade, na lúke, na pláži, do kopcov... Proste tam, kde príroda môže pozitívne naladiť, uvoľníš psychické napätie a odpútaš sa od každodenných starostí. Ak nechceš ísť sám / sama, zavolaj kamarátku/ta. Super aktivita 3v1. Príroda, pohyb + pokec. Uvidíš, prídeš späť domov oddýchnutý a ukľudnený a dáš si pohár vínka. Paráda.

Referencie

Ďakujem Katke za to, že sa pustila do tejto športovej aktivity ako inštruktor a šíri tento šport ďalej medzi ostatných ľudí. Bola som pri jej začiatkoch a teší ma ako sa jej to podarilo rozbehnúť. Moja práca je stále v kancelárii a som jej vďačná, keď ma volá na tréningy alebo walkovačky. Dáva mi motiváciu a optimizmus do ďalších tréningov. Katka ako trénerka je plná energie a šport s ňou je príjemný strávený čas. Je to pre mňa relax, zábava, uvoľnenie a kopec srandy.
Eva
Ďakujem Katke za NW tréningy, motiváciu a optimizmus do ďalších tréningov. Katka ako trénerka je plná energie a šport s ňou je príjemný strávený čas.
Magda
Môžete mi za to poďakovať! ? Najprv som ju ja nahovárala na spoločné walkovanie. Aby som ju ešte viac motivovala, kúpila som jej na narodeniny ako darček NW paličky a ladvinku. Potom som ju presvečila na NW workshop a netušila som, že ju to tak chytí hneď od samého začiatku. Katarína je akčná žena. A do všetkého sa pustí s plnou energiou a nadhľadom. Teraz je Katarína tá, ktorá mňa neustále povzbudzuje do walkovania. Nordic Walking s ňou je ako „káva v pohybe“. Predtým sme sedeli v kaviarni, teraz si dohodneme trasu na daný deň a ideme. Zoberieme kamarátky – staré/nové a kráčame. Za každého počasia v tomto je Katarína neoblomná. Teším sa s ňou na každú hodinu, lebo s tým sú spojené nové zaujímavé trasy, ktoré by som nemala šancu spoznať keby som nechodila na nwka. Aby som si zlepšila kondíciu ma Katarína časom začala nahovárať na kopce, ktoré som odmietala…veď to nedám. Prehovorila ma! Zvolila správne prehováracie techniky. A kopec som dala a tešila sa na ďalší. A teším sa stále, čo zase pripraví.
Zuzana

Ako hodnotí Mirka z @detoxpobyt môj prínos pre jej zákazníkov

Mirka organizuje ozdravné detoxikačné pobyty pre upevnenie zdravia a pohody a nekonečnej pozitivity pre všetkých tých, ktorí hľadajú nové informácie o zdravom životnom štýle.

Poď si to vyskúšať!

Aký je postup?

Pre každého ideálne si prejsť  takým úvodom nordic walkingu.  Preto odporúčam najprv aby každá absolvovala buď Minikurz, ktorý je v skupine alebo individuálnu hodinu.

Minikurz

30,-EUR

Sú to 2 hodiny v skupine asi 10 ľudí takého úvodu do Nordic Walking. Ako to prebieha? Najprv si vysvetlíme a ukážeme čo je nordic walking a aj odlišnosť od trekkingu. Vysvetlíme si správne držanie tela a aktívny postoj. Aj si odmeriame ako Ty rovno stojíš. 🙂  Dáme si rozcvičku - jemné cviky.  A dáme sa do chôdze. Postupne prejdeme určitými fázami, aby si si postupne osvojila techniku s paličkami. Tie ti požičiam a potom si ich môžeš u mňa aj kúpiť, mám rôzne typy. Tempo budem prispôsobovať skupine. Prejdeme pár km, urobíme si nejaké stabilizačné a aj zábavné cviky v dvojiciach a v skupine. Na záver dáme strečing. A zhodnotíme dojmy a dohodneme si termín na ďalšie tréningy.

Verím, že aj Ty prídeš domov nabitá novými vedomosťami, novou energiou a pohodou tak ako ostatné tehuľky, ktoré to pred Tebou vyskúšali.

Ak preferuješ byť radšej sama, pozri nižšie INDIVIDUÁLNU HODINU.

Individuálka

45,-EUR

Úvod do Nordic walking môžeš získať aj individuálnou hodinouv trvaní 2hod. Využíva sa to vtedy, ak nechceš sa nikomu prispôsobovať, alebo máš špecifické požiadavky alebo chceš ísť si svojim tempom.  Priebeh hodiny bude to isté ako na MINIKURZE, ale v kratšom čase zamerané len na Teba. Viem Ti vyhovieť aj lokalitou aj náročnosťou terénu, termínu a času. To je  tá VÝHODA individuálu. Prosím zavolaj mi alebo napíš mi mail, aby sme si dohodli konkrétny termín vyhovujúci pre obidve strany.