Inšpiruj sa príbehmi

Počas kurzov a tréningov sa stretávam s rôznymi krásnymi príbehmi. A rada o nich píšem a verím, že aj pre Teba budú prínosné.

23.1. 2020

Rovný postoj

Keď sa pozrieš ako stoja títo účastníci kurzu, tak určite ti napadne otázka, že stoja tak divne. Pričom stoja správne! Rovno, vzpriamene. Ako tamtie stromy vzadu. Už sme zabudli stáť rovno, sme zhrbení, veľa sedíme a to časom spôsobuje bolesti chrbtice. Naša nová choroba. A preto je mojou úlohou ako inštruktora Nordic Walking nastaviť ľudí na kurzoch opäť do krásnych rovných postojov, aby zapojili svoje vnútorné svaly, natiahli chrbticu a uvoľnili tak tlak stavcov na platničky. Nezabúdame ani na pánvu, ktorá musí byť v neutrálnej polohe, bruško máme stiahnuté a ramená sú uvoľnené smerom nadol. Verím, že ak si to takto čítaš, tak sa aj napravuješ, že?! To je dobré. A keď prídeš na Minikurz, tak, si povieš, že to nevydržíš takto vzpriamene celý čas. Uvidíš, že to zvládneš.

23.1. 2020

Reštart

Už slovíčko REŠTART naznačuje, že to bolo akcia plná skúšania nových vecí a kurzov a školení. Ja som bola pozvaná Martinkou z @40plus aby som prišla krásnym ženám dať nedelňajšiu rannú aktivitu okolo Seneckého jazera. Vyšlo nám aj krásne počasie, o to viac mali dámy väčšiu energiu na kurz Nordic Walkingu. Mohli ležať ešte na izbe, ale dali predsa prednosť rozhýbaniu sa, spevneniu svalstva, posilňovacím cvičeniam a zábavným kolektívnym hrám. Pekne sme to zvládli za 2 hodky, aj rozhovor s mládencami, čo šli otužovať do jazera :-).

23.1. 2020

Dámy vo vyššom veku ma každým tréningom prekvapujú!

Je to úžasné ako tieto dámy majú energiu. Na každý deň majú rozplánované nejaké aktivity, či už univerzitu 3. veku, alebo učia sa jazyky a ku mne chodia na tréningy Nordic walking každý štvrtok. Lokalita je rôzna v okolí Bratislavy a vyberáme viacmenej rovinatý terén. Každým tréningom si zlepšujú kondíciu, získavajú lepšiu imunitu, keďže chodíme aj v zime aj v lete. Sú radi ak sa niekto nový pridá do skupiny a navzájom si radia ďalšie aktivity na spestrenie ich denného programu. A keď skončíme program už sa pýtajú, kde bude ďalší tréning aby mohli spoznať ďalšie časti krásnej prírody Malých Karpát. No nie sú úžasné?!